עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כתובת אתר הספריה
http://geva.libraries
.co.il


ברוכים הבאים לספרייה קיבוץ גבע
בגבע – כבר בשנותיה הראשונות הקימו ספרייה.
בין החברים היו אוהבי-ספר שדאגו להקים ארונות לספרים. תחילה בחדר-האכילה, צירוף של קמח ותורה. משם הועברה הספרייה לצריף חדר-הקריאה לעיתונים, ומשם לתחנה הנוכחית בבניין הספרייה.
את החלפת הספרים עשו כמה מתנדבים – מתעניינים. היו פשוט רושמים במחברת, מי לקח? איזה ספר? ומתי? רב הספרים היו אז מאוסף ספרים שהביאה איתה כל חבורת- חברים, שהצטרפו לגבע, או ממתנות שקיבלו. מעניין שבנושאי יהדות, דת ומסורת, ואף היסטוריה יהודית נתקבלו ספרים רבים מאת הורי החברים, שהיו רובם אנשים דתיים.
תנופה רבה קיבלה הספרייה עם כניסתו של נחשון אליהו להיות הספרן של גבע.
נחשון היה בר-אוריין, אוהב ספר ושולט בכמה שפות, הוא העשיר את הספרייה בסוגי ספרים שלא היה מקובל עד אז : ספרי אמנות, ציירים ופסלים למיניהם ולתקופותיהם וספרי הגות יהודיים וכלליים. הוא דאג לרכישה בלתי פוסקת של ספרים, שהעשירו וגיוונו את הספרייה ויכלו לספק מגוון רחב של התענינויות וצרכים.
שיטת החלפת הספרים השתכללה, הוכנסו הכרטיסיות, נקבעו מועדי החלפה קבועים וכן כללים למשך זמן ההחזקה וכללי שמירה ואחריות הקורא.
הספרים מקוטלגים בשיטת דיואי העשרונית והספרנים - מקצועיים.
פותחו מגמות העזר, ספרי- יעץ שונים, אנציקלופדיות ומילונים בעברית ובלועזית. נקבעו כללי קיטלוג מודרניים, הוכנס המחשב, והורחב מעגל המשתמשים הכולל היום - חברים, ילדים, סטודנטים, מתנדבים וזמניים ולעתים אנשים מישובי הסביבה.
ליד הספרייה ממוקמים שני חדרי עיון המקלים על הלומדים והמעיינים.
הספרנים - בעיקר חברות וחברים מבוגרים, שמעונינים בעבודת הספרנות ומתמסרים לה בהתמדה.
אודות
כיצד לחפש?
הזמנת כותרים
מה קורא
מאגרי מידע
כתובת הIP שלך היא: 3.234.211.61